SSS
Sıkça Sorulan Sorular
Set gönderimi yapılacak okullar Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiştir. Belirlenen ortaokullar için bulundukları il bazında bağışlar toplanır. Bir ilin bağış hedefine ulaşmasıyla o ildeki belirlenmiş ortaokullara bilim setleri gönderilir. Bu nedenle doğrudan ortaokullar üzerinden değil bulundukları il üzerinden bağışlar gerçekleşir.
Bir okula Fen Bilimleri ve Teknoloji Tasarım Dersleri’nde kullanılması için 5 adet Bilim Seti gönderilmektedir. Bir okul için yeterli bağış toplandıktan sonra, Bilim Setleri seçilen ildeki okula kargo ile ulaştırılacaktır. Ayrıca set gönderimi yapılan okullardaki Fen ve Teknoloji öğretmenleri Bilim Online Platformu’na eklenir. Bu platform üzerinden hazırlanan güncel deneyler ve müfredata uygun projeler düzenli olarak bu platform üzerinden öğretmenlerle paylaşılır.
Bilim Seferberliği projesi henüz sadece ortaokulları kapsamaktadır. Gelecekte tüm okullara ulaşmayı hedefliyoruz.
81 ildeki ihtiyaç sahibi 500 ortaokul Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiştir. Proje dahilinde bu okulların dışındaki kurumlara set gönderimi yapılmamaktadır. Bununla birlikte ilerideki bir tarihte, kampanyanın başarıyla tamamlanması ve ek bir kaynak yaratılması halinde okulunuzun Bilim Seferberliği projesinde yer alması istiyorsanız [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.