SSS
Sıkça Sorulan Sorular
Set gönderimi yapılacak okullar Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiştir. Belirlenen ortaokullar için bulundukları il bazında bağışlar toplanır. Bir ilin bağış hedefine ulaşmasıyla o ildeki belirlenmiş ortaokullara bilim setleri gönderilir. Bu nedenle doğrudan ortaokullar üzerinden değil bulundukları il üzerinden bağışlar gerçekleşir.
Bir okul için yeterli bağış toplandıktan sonra, öğretmenlerin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış okul seti, kargo ile okula gönderilmektedir. Bilim seti gönderiminden önce ve sonra okul idaresi bilgilendirilerek, ilgili öğretmen Öğretmenler Platformu’na eklenir. Bu platform üzerinden hazırlanan güncel deneyler ve müfredata uygun projeler düzenli olarak öğretmenlerle paylaşılır. Aynı zamanda Bilim Şenlikleri düzenlenerek öğretmen ve öğrencilerin bilim setleri ile insanlığa yararlı prototipler ürettiği projeleri sergilenmektedir.
Bilim Seferberliği projesi henüz sadece ortaokulları kapsamaktadır. Gelecekte tüm okullara ulaşmayı hedefliyoruz.
81 ildeki ihtiyaç sahibi 500 ortaokul Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiştir. Proje dahilinde bu okulların dışındaki kurumlara set gönderimi yapılmamaktadır. Bununla birlikte ilerideki bir tarihte, kampanyanın başarıyla tamamlanması ve ek bir kaynak yaratılması halinde okulunuzun Bilim Seferberliği projesinde yer alması istiyorsanız [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.