LabMedya Bilim Seferberliği Kampanyası | Bilim Seferberliği Kampanyası
LabMedya Bilim Seferberliği Kampanyası
Süleyman Güler
LabMedya Bilim Seferberliği Kampanyası
%0.0
10.000 TL
Bağışta bulunan listesi:
Henüz hiç bağış yapılmadı.

Ülkemizde bilimle tanışmayı bekleyen binlerce çocuk, farklı sebeplerden dolayı bu imkânı bulamıyor. Biz LabMedya olarak, Türkiye’nin dört bir yanındaki binlerce çocuğa destek olmak istiyoruz ve tüm okurlarımızı kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz.

Bilim Seferberliği, çocuklara bilimi sevdirmek için YGA’nın başlattığı sosyal sorumluluk projesidir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayıyla hayata geçen projede; Türkiye’nin her köşesindeki ihtiyaç sahibi köy okullarına en son teknolojiyi anlatan Bilim Setleri gönderiliyor. Bilim Setleri, kolayca birleştirilebilen elektronik bloklar ile karmaşık görünen teknolojik cihazların çalışma mantığını kolayca öğretecek şekilde özellikle tasarlanmıştır. Çocuklar en son teknolojiye sahip otonom araba ve robot gibi teknolojileri, modüller ve sensörler ile kendi yaratıcılıklarını kullanarak üretip, sistemlerin nasıl çalıştığını kolayca anlayabiliyorlar. Çocukların doğasında olan merak duygusunu törpülemek yerine artırmayı, çocuklara bilimi kolay ve eğlenceli yolla öğretmeyi sağlıyor. Küçük yaşta inovasyon odaklı düşünme kabiliyetleri gelişiyor, inovasyon ürettikçe de özgüvenleri yeşeriyor. Belki bu çocukların hepsi bilim insanı olmayacak, ama hepsi özgüvenli bireyler olarak yetişecek.

Siz de ihtiyaç sahibi çocuklara Bilim Setleri göndermek istiyorsanız bu kampanyaya katkıda bulunabilirsiniz. Haydi, gelin hep birlikte LabMedya Bilim Seferberliği Kampanyası ile çocukları bilimle buluşturalım…

Bağışta bulunan listesi:
Henüz hiç bağış yapılmadı.