GIMs Impact Lab | Yıldızlar | Bilim Seferberliği Kampanyası
GIMs Impact Lab | Yıldızlar
GIMs Impact Lab
GIMs Impact Lab | Yıldızlar
925TL bağışlandı.
%30.8 tamamlandı
3.000 TL
Bağışta bulunan listesi:
Barkın Özer
425 TL
Buğra Demirayak
100 TL
Suzi Krespin
400 TL
3 adet bağış yapıldı.

GIMs Impact Lab için açılmış olan Bilim Seferberliği'ne bağış kampanyamızda GIMs Impact Lab programı kapsamında sahada sorumluluk alarak bağış kampanyası yürüten 8. sınıf öğrencilerinin hazırlamış olduğu sayfamıza hoşgeldiniz.

Köy okullarına ne gönderilir? Ayakkabı, bot, mont... Ya da şehirli çocukların kullanılmış oyuncakları. Onlara güzel hediyeyi bilim ile verelim. Hediye almak yerine, bağışlarınızla köy okullarındaki kardeşlerine son teknoloji bilim setleri gönderelim.

Bilim Seferberliği nedir?

Bilim Seferberliği, çocuklara bilimi sevdirmek için YGA’nın başlattığı sosyal sorumluluk projesidir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayıyla hayata geçen projede; Türkiye’nin her köşesindeki ihtiyaç sahibi köy okullarına en son teknolojiyi anlatan Bilim Setleri gönderiliyor. Bilim Setleri, kolayca birleştirilebilen elektronik bloklar ile karmaşık görünen teknolojik cihazların çalışma mantığını kolayca öğretecek şekilde özellikle tasarlanmıştır. Çocuklar en son teknolojiye sahip otonom araba ve robot gibi teknolojileri, modüller ve sensörler ile kendi yaratıcılıklarını kullanarak üretip, sistemlerin nasıl çalıştığını kolayca anlayabiliyorlar. Çocukların doğasında olan merak duygusunu törpülemek yerine artırmayı, çocuklara bilimi kolay ve eğlenceli yolla öğretmeyi sağlıyor. Küçük yaşta inovasyon odaklı düşünme kabiliyetleri gelişiyor, inovasyon ürettikçe de özgüvenleri yeşeriyor. Belki bu çocukların hepsi bilim insanı olmayacak, ama hepsi özgüvenli bireyler olarak yetişecek.

Gelin, YGA’nın Bilim Seferberliği hayaline ortak olalım. Siz de destekleyin, çocuklarımız bilimle büyüsün, ülkemizi büyütsün.

Bağışta bulunan listesi:
Barkın Özer
425 TL
Buğra Demirayak
100 TL
Suzi Krespin
400 TL
3 adet bağış yapıldı.